Pole dance do niedawna kojarzony był jedynie z tańcem na rurze w klubach nocnych, ale to świetna forma aktywności fizycznej, która jest uprawiana jako dyscyplina sportu. To połączenie gimnastyki, akrobatyki oraz sportów siłowych. Jakie korzyści dla zdrowia mogą przynieść ćwiczenia pole dance?

 

pole dance

 

Zalety z uprawiania pole dance?

Uprawianie sportu przez Polaków ostatnimi czasy stało się modne. To dobra wiadomość, ponieważ aktywność fizyczna pozwala zachować sprawność ruchową oraz zdrowie. Warunkiem jest dopasowanie ćwiczeń do możliwości organizmu. Bieganie, jazda na rowerze, sporty siłowe czy aerobik, to często wybierane formy aktywności fizycznej. Istnieją jednak osoby, które szukają niekonwencjonalnej aktywności fizycznej. Do takich należy pole dance, który wzmacnia siłę i wytrzymałość mięśni oraz poprawia sprawność ruchową. Regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają także na samopoczucie. W początkowym etapie, gdy mięśnie jeszcze nie są dostosowane do wysiłku, treningi mogą być trudne. Jednak z czasem, można łatwiej wykonywać ćwiczenia, co wpływa na lepsze samopoczucie oraz pewność siebie.

Pole dance a rozwój poszczególnych partii ciała

Odpowiednio dopasowany trening pole dance, angażuje różne partie mięśnie. Dzięki temu ćwiczone jest całe ciało, co pozytywnie wpływa na układ ruchowy. Każdy trening musi być rozpoczęty od rozciągania mięśni i ścięgien. To pozwala zwiększyć elastyczność włókien i jednocześnie zmniejsza ryzyko urazu. Pole dance wzmacnia siłę i wytrzymałość większości partii mięśniowych. Należą do nich mięśnie przykręgosłupowe, które wpływają na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Podczas akrobacji na rurze, mięśnie są rozciągane, co pozytywnie wpływa na układ ruchowy. Ćwiczenia w zwisie odciążają kręgosłup oraz sprawiają, że krążki międzykręgowe stają się lepiej odżywione. Dopływa do nich więcej płynów z substancjami odżywczymi, przez co prędzej się regenerują. Ćwiczenia na rurze angażują również mięśnie: naramienne, klatki piersiowej, bicepsy, tricepsy, uda, przedramiona oraz mięśnie brzucha.

Pole dance to sport, który zwiększa sprawność ruchową oraz zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni. To dyscyplina sportu, które staje się popularna również wśród dzieci, ponieważ pozytywnie wpływa na rozwój układu ruchowego.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>